fbpx

İrlanda’da Dil Okulları Neler Sunmaktadır?

İrlanda, İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için sıkça tercih edilen bir destinasyondur. Bu ülke, sosyal ve ekonomik açıdan gelişmiş, misafirperver ve zengin bir kültürel mirasa sahiptir. İrlanda, dil eğitimi alırken çalışma imkanı sunan, eşsiz avantajlara sahip bir ülkedir.

Ayrıca İrlanda’daki insanlar daha konuşkan ve sıcakkanlı oldukları için öğrenciler, İngilizce pratiği yapma konusunda daha fazla fırsata sahip olurlar. İrlanda’da 25 hafta veya daha uzun süreli İngilizce dil okulu kayıtlarında yarı zamanlı çalışma izni verilir ve ek olarak 2 ay tam zamanlı çalışma izni sunulur. Ayrıca İngilizce eğitiminizi İrlanda’da 2 yıla kadar uzatma imkanınız bulunmaktadır.

Neden İrlanda Tercih Edilmelidir?

İrlanda’da dil okulu tercihi yapacak olanlar için en popüler şehirlerden biri Dublin’dir. Şehir merkezi olması nedeniyle Dublin, hem çalışma hem de eğlence imkanları sunar. Bununla birlikte, Dublin dışında Galway, Limerick, Cork, Bray gibi küçük şehirler de İngilizce eğitimi almak için tercih edilen bölgelerdir. İrlanda’nın neşeli ve renkli insanları, İngilizler kadar mesafeli değil ve İngiltere ile İrlanda’nın ayrı ülkeler olduğunu unutmamak önemlidir. İrlandalılar, kendi yerel dillerinin yanı sıra İngilizceyi de konuşur ve ülkenin resmi dili İngilizce olarak kabul edilir. İrlanda, uzun veya kısa süreli İngilizce kurslarına katılmak, yaşamak ve çalışmak için oldukça ideal bir ülkedir. Ayrıca, birçok uluslararası şirketin Avrupa merkezi, İngiltere yerine İrlanda’da bulunmaktadır (örneğin Google, Apple, Twitter, IBM gibi).