fbpx

İrlanda Work And Study Programı, 25 hafta boyunca tam zamanlı dil okulu eğitimi alırken çalışma izni elde etme fırsatı sunan bir eğitim programıdır. Work And Study programı kapsamında, katılımcılar 25 hafta boyunca tam zamanlı bir dil okulu eğitimi almanın yanı sıra haftada 20 saatlik çalışma iznine sahip olurlar.

Tatil dönemlerinde, İrlanda’daki öğrenciler haftada 40 saat tam zamanlı İrlanda çalışma izni ile daha fazla çalışma fırsatına sahiptirler.

İrlanda Work And Study programının hedefi, öğrencilere İrlanda’da haftada en az 15 saat tam zamanlı dil eğitimi alma imkanı sunarken aynı zamanda temel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yarı zamanlı çalışma ve gelir elde etme olanağı sağlamaktır.

Neden İrlanda Tercih Edilmelidir?

İrlanda, İngilizce konuşulan en büyük ülke olan Birleşik Krallık’ın hemen ardından gelir. İngilizcesini geliştirmek isteyenler için günlük yaşamda bile dil becerilerini geliştirme şansı sunar. Ayrıca İrlanda, kendine özgü pub kültürüyle tanınır. Öğrencilik yıllarınızın unutulmaz anlarını sıcak ve samimi pub’larında geçirmek isteyeceğinizden eminiz. Eğlenceli İrlandalılarla tanışma fırsatı bulacak ve bolca güleceğiniz günler sizi bekliyor.

İrlanda, çeşitli festivalleriyle ünlüdür ve hayal ettiğinizden çok daha fazla çeşitli etkinliğe katılma imkanı sunar. Work&Study programı sırasında yıllık eğlence dozunuzu artırabilirsiniz. Bu programı başlatmak için herhangi bir zaman sınırlaması yoktur; istediğiniz zaman başlayabilirsiniz. Kendinizi özgür ve mutlu hissedeceğiniz bu programa İrlanda’da adım atmaya hazır olun.

İrlanda’da Ne Kadar Süre Kalabilirim?

İrlanda’ya İngilizce eğitimi almak için giden öğrencilerin toplamda 33 haftalık bir konaklama izinleri vardır. Bu süre dil eğitimi ile 2 yıla kadar uzatılabilir. Daha uzun süre kalmak isteyen öğrenciler, üniversite ve yüksek lisans eğitimleri ile konaklama sürelerini 5 yıla kadar uzatabilirler.

İrlanda’da Çalışarak Ne Kadar Para Kazanabilirim ?

Öğrenciler yüksek sezon olan Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında haftada 40 saat, diğer aylarda ise haftada 20 saat çalışarak aylık ortalama 1000 ile 2500 Euro arasında gelir elde edebilirler. İrlanda’da asgari saat ücreti 11 Euro’dur ve her yıl artış göstermektedir.

İrlanda’da Çalışma İzni Nasıl Alınır?

İrlanda’da çalışma izni için öğrencilerin ilk olarak GNIB kartı başvurusu yapmaları gerekmektedir. GNIB kartı başvurusu için göçmenlik bürosu GARDA’nın web sitesinden online olarak randevu alınmalıdır. GARDA randevusu, İrlanda’ya gitmeden önce online olarak da alınabilir. GNIB kartı başvuru ücreti 300 Euro’dur.

GNIB ve PPS işlemleri için Elmi Edu danışmanlarımız size yardımcı olacaktır.

GARDA merkezine evraklarınız ile gitmeden önce, randevu günü ve saati belirlemelisiniz ve bu işlem sırasında yanınızda mutlaka bir kredi kartı bulundurmalısınız. Başvuru ücreti 300 Euro’dur ve nakit ödeme kabul edilmemektedir, sadece kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. GNIB kartı başvurusunun yanı sıra, PPS (Personal Public Service Number) adı verilen bir sosyal hizmetler numarası almanız da gerekmektedir. PPS kartı, başvuru sahibinin adresine kargo ile gönderilmektedir. Bu numara vergi kaydı ve diğer resmi işlemler için önemlidir.

İrlanda’da Kariyer Fırsatı Nasıl Değerlendirilir?

İrlanda, dünyanın önde gelen teknoloji firmalarının Avrupa merkezi olarak tanınmaktadır. Özellikle Facebook, Google, Apple, Linkedin, Twitter, Amazon.com, Oracle, PayPal gibi öncü teknoloji firmalarının İrlanda’da bulunması, bu alanda kariyer yapmayı düşünen öğrenciler için büyük bir fırsattır.

Neden Elmi Edu?

  1. Danışmanlarımızın hepsi daha önce yurt dışında eğitim almış ve danışmanlık yaptığı alana hakim olan danışmanlardır.
  2. İrlanda’da Türk danışman desteği veren nadir acentelerdeniz.
  3. İlk görüşmede öğrencinin profiline bakıp kendisine vize için en uygun ülke ve en uygun yol tavsiye edilir.
  4. Okul seçimi , Niyet mektubu , Referans mektupları ve diğer tüm konularda danışmanlığımız ücretsizdir.
  5. Danışmanlarımız sadece tek ülke için tüm ülkeler hakkında uzmandır.
  6. Öğrencinin sadece buradaki danışmanlığı değil , eğitimi boyunca ve eğitimden sonra da danışmanlığını devam ettirmekteyiz.
  7. GNIB randevularında öğrenciye bire –bir destek sağlamaktayız.
  8. İrlanda’da iş bulma desteği sağlıyoruz.
  9. Öğrenciye cv hazırlama ve konaklama bulma konusunda İrlanda içinden destek sağlıyoruz.