fbpx

BAE’deki okulların sponsorluğunda eğitim gören öğrenciler, BAE İş Kanunu gereği Çalışma Bakanlığı’ndan izin aldıktan sonra, eğitimleri süresince yasal olarak yarı zamanlı çalışma hakkına sahiptirler. Son 10 yılda Birleşik Arap Emirlikleri ekonomisi büyük ölçüde büyümüş ve bu, Dubai’de yaşamak ve çalışmak isteyenler için yeni istihdam fırsatları yaratmıştır. Küçük ve orta ölçekli işletmelerin yanı sıra birçok çok uluslu şirket, rekabetçi maaşlar ve cazip şartlar sunarak sayısız istihdam olanağı sağlar.

Neden Dubai’yi Tercih Etmeliyiz?

Dubai’deki iş piyasası son derece rekabetçidir. Bu nedenle kaliteli, tam zamanlı ve adil ücretli bir iş bulmak birkaç ay sürebilir. Bu süre zarfında finansal olarak kendinizi sürdürebileceğinizden emin olmalısınız.

Ülkenin işgücünün %90’ının yabancı kaynaklı olduğu Birleşik Arap Emirlikleri, yabancıların faaliyetlerini sıkı denetim altında tutar. Vize ve çalışma izni almak için sıkı bürokratik prosedürleri takip etmek gerekir.

Dubai’deki üniversite kampüslerinde sunulan iş fırsatları, yabancı öğrencilere yeni bir iş sektörüne katılma şansı sağlar. Birçok üniversite, istihdam arayışında olan yabancı öğrencilere kütüphanelerden üniversite bölümlerine ve yönetim departmanlarına kadar birçok farklı alanda iş olanakları sunar.

Dubai’nin serbest ticaret bölgeleri, iş sahiplerinin gelirlerinin %100’üne sahip olabileceği bir sistemi destekler ve aynı zamanda iş sahiplerine kendileri ve ailelerinin ikamet izinlerini düzenleme hakkı verir.

Çalışma izni alabilmek için öğrenciler bir sponsora ihtiyaç duyarlar. Bu sponsor, iş teklifi sunan ve ikamet izni düzenleme yetkisine sahip bir şirket veya kişi olabilir. Ayrıca Dubai, serbest çalışma ya da iş kurma amacı güdenlere birçok farklı seçenek sunar.

Öğrencilerin çalışma izni alabilmek için öncelikle eğitimlerini tamamlamaları ve ardından bir sponsor bulmaları gereklidir. Dubai’de tam zamanlı olarak çalışmayı düşleyen öğrenciler, eğitim sonrasında birbirine sıkıca bağlı topluluğa katılma şansı elde ederken, iş seçenekleri ve vergisiz maaş olanakları sunan bir iş ortamında da çalışma imkanına sahip olacaklardır. Dubai, 200’den fazla ülkeden gelen insanların yan yana yaşadığı çok kültürlü ancak bir yandan da geleneksel bir topluma sahiptir.