fbpx

Meslek seçimi ve karar vermek önemli bir süreçtir. Bireyler popüler olan yada gelecek vaat eden bölümleri seçerken önemli bir unsuru göz ardı edebiliyorlar. Seçecekleri bölüme uygunlukları, yetenekleri ve başarılı olacakları unsurları bilmeleri gerekmektedir. Herkesin başarılı ve mutlu olacakları yetenekleri mevcuttur. Ve en önemlisi her birey özeldir.

Öğrencilerde üniversitede okuyacakları ve hayatları boyunca kariyerlerini oluşturacak olan mesleklerini büyük bir özenle karar vermelilerdir.

Üniversitede başvuru yapacakları bölümlere karar verirken kendilerini her yönden çok iyi tanımaları ve yeteneklerinin artı – eksi yanlarını bilmeleri meslek hayatlarına bir adım önde başlamalarına yardımcı olmaktadır.

Öğrencilerimizin kendilerini iyi tanıması gerekiyor. Yetenek alanlarının ve hangi alanlarda fark yaratabileceklerinin bilincinde olmaları gerekiyor. Böylelikle potansiyellerini rahatlıkla ortaya koyabilirler.

Talentix (Yetenek Değerlendirme Testi) ile öğrencilerimizin ilgi alanları, beceri ve yatkınlıklarının doğru bir şekilde fark etmelerini sağlıyoruz.

ELMİEDU Danışmanlık olarak her öğrencinin başlı başına özel olduğunun bilincindeyiz. Yeteneklerini ve potansiyellerini ortaya çıkarmalarını, kendilerini tanıyarak doğru seçimler ve kararlar vermelerini destekliyoruz.