fbpx

Geleceğinize yapacağınız en büyük ve en önemli yatırımlardan biri Avusturya’da üniversite eğitimi almaktır. Avusturya fiyatları hem yaşam olarak hem de Avusturyada üniversite ücretleri olarak bir çok ülkeye göre çok uygundur. Avusturya üniversiteleri dünya üniversiteler arası akademik sıralamalarda her yıl ilk 500’de yer almaktadır. Avusturya’nın başkenti ve en çok tercih edilen şehri ve üniversitesi Viyana Üniversitesi  dünyanın en iyi üniversiteleri arasında olup, dünyada 60., Avrupa’da 10. sıralarda yer almaktadır.

Avusturya üniversitelerin eğitim kalitesi oldukça yüksek olmasına karşın, okulların maliyetleri düşünüldüğünde diğer ülkelere hatta ülkemize göre daha ekonomik olduğu görülmektedir. Kariyeriniz ve geleceğiniz için okuduğunuz okulun prestijli olması önemlidir. Özellikle Viyana’daki üniversiteler geniş eğitim programı seçenekleriyle dünyada tanınmış saygın okullardır. Avusturya’da lisans eğitimi 3 yıl sürmektedir ve okulların YÖK denkliği vardır. Üniversite ya da master eğitimi tamamlamış olan öğrencilere 1 yıl oturum ve çalışma izni verilmesi iş tecrübesi edinmeniz için avantajdır.

Avusturya’da üniversite eğitimi alabileceğiniz okul ve bölüm seçenekleri oldukça geniştir. Avusturya’da lisans eğimi mühendislik, işletme ve ekonomi gibi bölümler için 3 yıl, yüksek lisans eğitimi 2 yıl ve doktora eğitimi 3 yıllık süreçlerden oluşmaktadır. Tıp, diş hekimliği, hukuk gibi bölümlerin lisans eğitim süreleri ise farklılık göstermektedir.